podařilo se mi napěnit mléko na latte art

rady, poznatky, postřehy k přípravě kávy, především na espresso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: podařilo se mi napěnit mléko na latte art

Příspěvek od David »

Ostatně, dneska se mi to taky podařilo. Votevřel jsem flašku plnotuč, nalil, zapěnil ... a bylo to jako krém.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: podařilo se mi napěnit mléko na latte art

Příspěvek od Ostmes »

David píše:Ostatně, dneska se mi to taky podařilo. Votevřel jsem flašku plnotuč, nalil, zapěnil ... a bylo to jako krém.
Gratuluji,

jako krem....., to vzdycky potesi.

Jinak poslední dva týdny jsem si prošel peripetiemi s napěněním. Až doposud jsem kupoval různá mléka od Tatry až po Clever (což je taky Tatra, ale převlečná Billou ;)).

Někdy čerstvé, někdy UHT. Většinou jsem neměl problém s napěněním, ačkoliv někdy se JAR taky projevil a já měl bubliny skoro velikosti lentilek ;)

No a pak se to stalo. Za celou dobu cca 2 týdnů jsem nedokázal udělat pěnu, která by se alespoň trošku podobala tomu co je pořeba na Kapucino.
Byla to jedna varka UHT od Cleveru a ikdybych se rozkrájel pěna né a né.

Koupil jsem tedy Popular a Kunin a vše bylo zpět. Pěna jako předtím.

Co mě ty dva týdny ale stály nervů.
Ostmes
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: podařilo se mi napěnit mléko na latte art

Příspěvek od Muminnek »

No konečně. Z toho úžasu, že to fakt kreslí, jsem poprvé mléko přelila. Zatím kreslím jenom klikyháky, jelikož mám pokaždé takovou radost, že to opravdu jde s tím mlékem kreslit, že nestíhám kreslit něco pěkného. Ke kreslení mi pomohla změna konvičky - měla jsem baňatou bez zobáčiku, se kterou jsem dávala skvělá kapučína, ale kreslit s tím nešlo. Na základě zdejších zkušeností jsem koupila konvičku Tomgast. Chvilku mi trvalo, než jsem se naučila pěnit v této konvičce (princip je pořád stejný, ale jiný tvar konvičky si vyžádal lehkou změnu grifu), ale trpělivost se vyplatila.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: podařilo se mi napěnit mléko na latte art

Příspěvek od David »

Grats :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „k přípravě kávy“