La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
DreamKaffe
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. led 2009 15:55:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od DreamKaffe »

Ahojte, takže po dlhom uvažovaní som prišiel k záveru. Rancilio Silvia + Rocky alebo La Pavoni Puccino Steel /tu je problém s akým mlynčekom ho skombinovať/. Obidva sú isto kvalitné stroje ale ja chcem ten kvalitnejší. Viete poradiť, ktorý je vhodnejší či už dostupných servisom, poruchovosťou alebo inými podobnými dôležitými aspektami? Dik
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od hnup »

DreamKaffe píše:La Pavoni Puccino Steel /tu je problém s akým mlynčekom ho skombinovať/.
Prečo by to mal byť problém? Kľudne ho skombinuj aj s tým Rockym...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
DreamKaffe
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. led 2009 15:55:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od DreamKaffe »

Problém ako problém... :roll: Najprv som premýšľaľ, že mlynček kúpiť nejaký La Pavoni, aby to na linke proste ladilo. No nenašiel som žiadne recenzie a odporúčania na mlynčeky tejto značky. Jasné že ak nič vhodné od tejto značky nenájdem, tak to bude s najväčšou pravdepodobnosťou Rocky. A nevieš porovnať tieto dva produkty?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od hnup »

Pozri si v sekcii mlynčeky skúsenosti užívateľov. Pavoni tam síce nie je, ale použiteľných mlynčekov je tam spomenutých už celkom dosť (z tých lacnejších napr. Demoka, Isomac, Nemox, ...).
Silvia vs. Puccino - až na manometer u Puccina sú parametre a výbava zhodné, poruchy nespomínal zatiaľ nikto... Takže si môžeš vybrať podľa ceny, dizajnu, veľkosti, ...
Silvia má špecifickú hlavu (bojler nie je umiestnený nad zámkom PF), teda predpokladám o málinko väčšiu teplotnú stabilitu, navyše nie náhodou je to etalón vo svojej triede - u mňa by to bol výber jasný.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od xhonza »

záleží za jakou cenu já koupil LaPavoni jen kvůli výhodné ceně, kdyby stálo kolem 10 tis. tak bych šel do Rancilia. Já myslím že je to úplně jedno jestli gaggia, pavoni nebo rancilio. Podstatné je, aby to mělo mosaznou grupu a páku. Osobně bych chtěl vyzkoušet šlehat mléko s Rancilio, protože si myslím, že má lepší trysku, ale to netvrdím, že by s Pavonim nešla našlehat hezká pěna a nalít něco podobného jako late art. chce to cvik
Uživatelský avatar
DreamKaffe
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. led 2009 15:55:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od DreamKaffe »

Takže jasná voľba Silvia + Rocky? Nakoľko som toho tu dosť "naštudoval", tak teba tu beriem ako jedného z tých skúsenejších. Dik za radu.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Rancilio nemá v Čechách (a asi i na Slovensku) záruční servis. Vše se řeší přes servisáky a já jsem Silviu kupoval s tím, že se na záruku vykašlu. Protože je tady i pár dospělých (kavárenských) Rancilií, není s náhradními díly problém. Stejně budeš (předpokládám) kávovar kupovat na Netu, takže na záruku doma zapomeň.
Se Silvií jsem spokojený, když jí dáš, co potřebuje, jede jedno krásný presso za druhým (viz. moje nadšení z Primacafe Qpressa). Jakmile je celá nahřátá, tak nějakou výraznou teplotní nestabilitu nepozoruju. Zde je toho víc http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=102 , co bych bral jako velký klad je celková robustnost stroje i hlavy.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Jo, a vedle sebe s Rocky-m to vypadá takhle (pokud řešíš otázku designu)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
DreamKaffe
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. led 2009 15:55:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od DreamKaffe »

A čo sa týka toho nahriatia, koľko to zhruba trvá? Lebo výrobca uvádza nejakých 10 min. no na nete som našiel infošky, že to je takmer až 45 min.??? Čo sa týka fotky, tak to je proste paráda! ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Najde se plno extremistů kteří musí za každou cenu všechno přehánět. Co by se asi na tom 45min nahřívalo. Buď to zapomněl zapnout nebo zrovna nešla eletrika.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DreamKaffe
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. led 2009 15:55:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od DreamKaffe »

...Buď to zapomněl zapnout nebo zrovna nešla eletrika...

:-))))))))))))))))))))))))))

Myslel som si že to je blud, ale dik za potvrdenie mojej domienky.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Já to neměřím. Jak ráno v poledne vstanu, cvaknu vypínačem a když dosnídám a podaří se mi rozlepit oči, tak dělám kafe. Ale v reálu kontrolka zhasne asi za 5 minut. Pokud nespěchám, tak dělám kafe jakmile se mi zdá na pohmat rukou hlava i nasazená páka dostatečně horká (asi takhle :o ). Tipnul bych to 20 minut po zapnutí, ale dá se celej proces urychlit puštěním vody naprázdno do misky. 45 minut bych čekal u mašiny s daleko větším boilerem, někdo si asi dělal pr...el nebo Silvií napouští vanu.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od hnup »

DreamKaffe píše:Takže jasná voľba Silvia + Rocky?
U mňa by to bola Silvia.
Ale vždy je tu to ale - tak ako písal xhonza, on kúpil Pavoni za skvelú cenu, tam sa nedalo rozmýšlať či váhať. U niekoho možno rozhodujú centimetre, pretože nemá miesto v kuchyni, ... V každom prípade ani jeden ani druhý nebude zlá voľba. Rozhodnúť sa musíš sám, každý má iné priority.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Lupoblu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. črc 2012 22:31:24
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od Lupoblu »

Ahojte vsetci, ja si tiez lamem hlavu, pre aky kavovar sa rozhodnut. Momentalne pouzivam ( uz 9 rokov) francis francis x1 a mlyncek isomac. Kava z toho lezie celkom fajn, ale rad by som isiel do niecoho lepsieho. Rozmyslam o silvii, baby twin resp. Puccino. O tychto strojcekoch som si uz precital vselico. Len stale neviem do coho ist. Ak ste mal niekto moznost porovnat osobne tieto stroje, budem rad ak odpisete.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od elwoodblues »

Můžu říct jen to, že se Silvií nemůžete udělat chybu. Ale to tu ví každý majitel Silvie :)
Pokud jde o mlýnek, já bych z těch lowendových bral Rockyho v provedení doserless. Nic bych dál neřešil.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Než jsem se k tomu dohrabal, tak přišla odpověď přímo mě vytržená z úst. Pokud je v uvažovaném výběru i Silvie, tak není co řešit. Je to domácí etalon.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino vs. Rancilio Silvia

Příspěvek od xhonza »

Z výše uvedených bych Gaggia baby twin dal až na 3 místo, nebo bych místo něj vybral raději něco jiného. Měl jsem možnost s ní pracovat a moc mě nenadchla. Slabší pára, možné problémy s dotykovým ovládáním, hliníkový bojler, větší náchylnost na ucpání kamenem (pokud se nefiltruje voda). Zkušenost s La Pavoni Buondi (Puccino je obdoba, lépe vybavená) mám výbornou, mám ho cca 3 roky a funguje velmi dobře. Zatím nebylo třeba měnit ani těsnění pod pákou. Přes kávovar proteče měsíčně minimálně 1 kg kávy. Rancilio jsem nezkoušel, ale bude určitě výkonnější při šlehání mléka a díky většímu bojleru i teplotně stabilnější, ale taky zabírá více místa na lince ;-)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“