jaký kávovar

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

Ten kávovar vypadá velmi zajímavě. Bylo by dobré o něm poskytnout víc informací i nějaké video. Myslím, že by mohl nadchnout i někoho jiného. Však start tohoto kávovaru je zatím dobrý.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od xhonza »

video dám nějaké dohromady, mám ale dotaz v jakém formátu lze video vkládat? a jaká je max. velikost souboru? nebo je lepší to dát na youtube? Pokud má někdo konkrétní dotazy k tomuto stroji, pokusím se je zodpovědět. Teplotu vody jsem zatím neměřil, protože nemám teploměr.
Přidám dalších pár info:
Přístroj má šikovný zásobník na vodu, který se vysunuje do boku, takže při doplňování se nemusí celý vytahovat, stačí povstrčit.
Na konci hadičky v nádržce, která nasává vodu do bojleru, je plastový filtr hrubých nečistot.
Po zapnutí se za cca 10 minut nahřeje (kontrolka vody v bojleru zhasne ale dříve) i hlava a páka na teplotu, že nelze udržet ruka na páce. Po vypnutí přístroje je ještě cca po 2 hodinách trochu teplá páka.
Pod páku se vejdou pouze malé hrnečky, poku použiji vyšší, musím vyjmout mřížku u odkapávací nádržky.
Trysku na pěnění mléka bych uvítal delší, ale mléko s tím celkem napěnit jde. Ještě to není dokonalé, ale učím se. Pena se mi celkem daří pěkná jemná, ale musím zajít někam na kvalitní kapučíno, abych posoudil jak na tom jsem. Zatím nemám s čím srovnávat (zkusim kavarnu v alfě v Brně). To co dělají profíci to ale ještě pořád není, alespoň podle videa na youtube.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

Bylo by dobrý pokračovat v tématu u tohoto kávovaru v pákových kávovarech, ať je to tam pohromadě.
Teplotu není potřeba měřit. myslel jsem takové běžné uživatelské postřehy a dojmy.
Video asi by byl nejvhodnější formát wmv, předpokládám, že by měl být bez problémů přehratelný (snad) všemi čtenáři tohoto fora. A velikost? Když se podíváte na videa tady ve foru, tak - tak nějak rozumně (přece jenom webový prostor je omezený).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od hnup »

primacafe píše:To jste měl teda asi velké štěstí. Já jsem měl kávovary Gaggia 3kusy souběžně a všechny se chovaly stejně. Dělaly stejnou dobrou kávu. Snad jedině, že by už i tyto kávovary začali mastit v číně.
Teraz som si spomenul - Gagggia postavila pred časom fabriku v Rumunsku, nový rad kávovarov s antikorovým bojlerom (Gaggia Espresso Color (Red), Pure a Dose) by sa mal vyrábať tam. Možno mali Romale nejakú oslavu a potom to tak dopadlo...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. lis 2008 21:10:29
bydliště: Rychnov nad Kněžnou
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od Standa »

Ahoj všem. Velmi děkuji lidem, kteří jsou ochotni podělit se se svými zkušenostmi při výběru kávovaru. Po několika dnech vybírání jsem se nakonec rozhodl pro kávovar Gaggia Baby Twin. Teď už jen objednat kávu u PRIMAcafé a pustit se do boje. Zdraví Standa
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od Seky »

:grin: Taliámi a Rumuni... Ještě by mohli otevřit fabriku na Gaggii v Chánově...
Uživatelský avatar
hotovyrado
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20. bře 2009 14:28:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od hotovyrado »

Jinak já si to AEG CS5000 koupil a zatím jsem spokojen, Mimochodem, mezi AEG a Delonghi je rozdíl jedině v nápisu na bedně, vnitřnosti a ovládání jsou naprosto totožné
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“