Kvalitní mléčná pěna použitelná na amatérské latté art?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tess
Příspěvky: 9
Registrován: pát 05. říj 2012 15:26:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kvalitní mléčná pěna použitelná na amatérské latté art?

Příspěvek od Tess »

Vybírám si svůj první presovač, co jsem pročetla diskuse, i levné presovače dokáží vykouzlit dobré presso. Ale co když miluju "kapučínko" s tou úžasnou mikropěnou? Moc ráda bych se alespoň přiblížila k latté art. Jaký přístroj zvládně bez větších problémů jemnou pěnu? Tvorba mléčné pěny je pro mě hlavním kritériem při výběru přístroje, ale vůbec netuším, jak tuto informaci získat. Moc děkuji za postřehy z praxe. V prodejně mi doporučili DeLonghi EC 850 - to má automatické šlehání mléka přímo ze zásobníku (větší a měnší pěna) - jen nevím, jestli je to to pravé, co bych potřebovala, na prodejně se vyzkoušet nedá :-(. A kupovat přístroj za 9tis, abych zjistila, že mi tato pěna nevyhovuje...
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kvalitní mléčná pěna použitelná na amatérské latté art?

Příspěvek od xhonza »

pil jsem kapučíno z cca 3 různých automatických kávovarů a žádný z nich neuměl udělat mikropěnu a to byly některé z nich z vyšších řad (de longhi přes 20 tis. Kč). Většinou vypadne z automatického kapučinátoru takový bublifuk, ne jemná sladká mikropěna.
Sám mám pákovku, dostal jsem k ní malý automatický šlehač mléčné pěny, který se dá připojit na trysku, kterou se šlehá mléko. Použil jsem ho tak 2x, protože výsledek je nic moc. Od té doby šlehám jen tryskou. Chce to trochu cviku, ale dá se to naučit. Nedávno jsem slyšel slušnou referenci na automaty Mellita (prý umí udělat dobré espresso), ale nijak jsem se po tom dále nepídil, jestli je to pravda.
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kvalitní mléčná pěna použitelná na amatérské latté art?

Příspěvek od xhonza »

koukni na youtube, je tam minirecenze od Seattlecoffeegear.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“