CATLER ES 8012

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od maco »

Nevím jestli se tím mám chlubit ,ale mne vydržel dokonce dva roky, naprosto bez problému 4 až 5 káv z Primacafe denně. Díky tomuto foru jsem naštěstí trochu upgradoval a nelituji.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od pedro13 »

maco píše:Nevím jestli se tím mám chlubit ,ale mne vydržel dokonce dva roky
Jen teď nevím jestli je to jako úspěch nebo neúspěch ;)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od rastino7 »

maco píše:Nevím jestli se tím mám chlubit ,ale mne vydržel dokonce dva roky, naprosto bez problému 4 až 5 káv z Primacafe denně. Díky tomuto foru jsem naštěstí trochu upgradoval a nelituji.
aj ked tu nie je este skoro nic popisane o Lelit , ale radsej by som kupil toto (ak sa ma jednat o verziu s mlyncekom ) :

Kód: Vybrat vše

http://www.lelitespresso.cz/e-shop/espresso-kavovary/se-zabudovanym-mlynkem/pakovy-espresso-kavovar-pl-042-em
ako dat viac za Catler :

Kód: Vybrat vše

http://catler.cz/produkty/espressa/es-8012.html
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od maco »

to pedro13 Jednoznačně úspěch, ale pouze ve srovnání s pakovým krupsem kterého jsem měl před tím. Se Silvií se Catler nedá srovnat.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od hnup »

rastino7 píše:...radsej by som kupil toto...
Tak si kúp.

maco, keďže môžeš porovnať Silviu (+Isomac) a Catlera, môžeš porovnať Silviu (+Isomac) a Catlera?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od maco »

Plus pro Catlera oproti Silvii je větší odkapávací nádobka, (u Silvie to člověk musí trochu hlídat) a absence hadiček v nádržce na vodu. Mlýnek mele v podstatě stejně jako Isomac, možnost nastavení dostačující, ovšem pouze s čerstvou kávou protože jinak kolikrát nestačila stupnice hrubosti nebo jemnosti. Přijde mi že Catler měl robustnější mlecí kameny a možnost snadného vyčistění oproti Izomacu. I když Isomac se dá zase rozebrat z vnějšku,což u Catlera nehrozí. Materiál ze kteráho je zhotoven je podle mne pokovenej plast, blbě se to i čistilo, plech je plech. To že se s ním dobře dělalo preso přisuzuji sice menší průměrem zato hlubší double misce, udělat kafe v singlu bylo mnohem těžší. Přetlakové jsem vůbec nepoužíval. Funkce přerušovaného předspaření mi na Silvii nechybí, možnost nastavit si množství kávy do páky jsem nepoužíval. Tlakoměr v podstatě k ničemu, každá káva se chová jinak takže se tím nedá řídit. Distribuce páry sice asi tak třikrát slabší než u silvie zato není třeba hlídat vodu protože má termoblok. A to zásadní ,cena, Catler stojí i dnes cca 15k, kombo silvie+isomac 13k i s dopravou.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od primacafe »

Takže jak se drtime67 nakonec rozhodl a jestli něco koupil se už asi nikdy nedozvíme.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“