Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Myyo
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. říj 2008 14:33:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od Myyo »

Zdravim kafaře :)

procetl jsem tady nejaky prispevky a povetsinou se to toci okolo kavovaru nadoma. Protoze uz nas prestava stvajici stav bavit, protlacili jsme si porizani kavovaru, bohuzel si ho musime sami vybrat :D A v tom je ten kamen urazu. Nemam zadny striktni pozadavky, jen vybrat tak ze tri varianty, ze ktere se vybere to, co koupime :)

* Cilem neni koupit nejlepvnejsi mrchu, kazdopadne cenu si budu muset obhajit
* Rozpočet by se mohl pohybovat tak 10-15 000 (bral bych to jako orientacni castku vzhledem k funkcim)
* Denne by se na tom mohlo delat tak 20 kafí
* Co jsem se díval, tak jsou s mlýnkem a bez mlýnku - zatim jsme meli predstavu s mlynkem komplet (aby to nezabíralo místo, zaplo se to, udělalo to kafe a hotovo)
* Případně ještě jaký kafe je dobrý (abychom do ok kavovaru necpali špatný kafe a výsledek byl roven instantu :D )

Nějaký tipy, rady, cokoliv? Díky ;)
Uživatelský avatar
P.Rokmanicka
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15. říj 2008 18:10:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od P.Rokmanicka »

Já Vám doporučuji stroj Saeco Odea Ringo plus - senzační - na mletou, nemletou kávu... je na 30 porcí.
Cena kolem 13 - 20 000- má ho kámoška a je prostě super jen není na kapučíno - jinak můžete samozřejmě vybrat jiný typ.Oproti Delonghi má SBS systém ... více je káva vyluhovaná... fakt fajn
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od arny71 »

Jedna technická připomínka: na automatech bych se vyhýbal používání mleté kávy (zvlášť ve firmách, kde není kontrola nad tím, co tam kdo sype). Jak tak sleduji informace od známých, je mletá káva dost často příčinou poruch automatů. Je mnohem lepší používat zrknovou kávu a nechat mašinu, ať si ji namele na příslušnou hrubost.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Už jsem se o tom také někde zmiňoval. Použití mleté kávy u automatu, má velmi často za následek ucpání kávovaru. Pak většinou následuje návštěva servisu a zbytečné placení za opravu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jirik007
Příspěvky: 41
Registrován: úte 06. kvě 2008 22:10:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od Jirik007 »

Začal bych od poslední otázky. Výbornou kávu koupíte tady v Primacafé. Určitě se dočtete v jiných příspěvcích. Ale nejlepší je sám ochutnat.
Nevím, jestli je tohle ideální cenová kategorie pro firemní kávovary. Mám špatnou zkušenost z jednoho předchozího zaměstnání, kde jsme měli kávovar. Kolegové si dělali kávu, ale nikdo se nestaral o údržbu. Skončili jsme s tím, že se přeplnila odpadní nádoba a odpad zaneřádil kávovar. Museli jsme ho dát do opravy. Takže kdybych já vybíral, bral bych něco, co má větší zásobníky na vodu, odpad a kávu.
Nebo vybrat takový automat, který má displej (pokud možno v češtině, nevím, jak jsou na tom kolegové s angličtinou), a který si o všechno řekne. Bál bych se toho, že "nějaká svítící dioda" nebude kolegy moc zajímat.
Doma máme Saeco Talea Ring Plus. Ten si řekne o všechno. Dá se koupit pod 15 tisíc. Řada Talea má na rozdíl od řady Odea displej a má větší zásobníky. Bohužel ten náš nemluví česky, nevím, jestli kusy z oficiálního dovozu češtinu mají.
Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. říj 2008 21:05:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od petja »

Zdravím všechny, také nyní vybíráme nový automat - původní AEG letos po nějakých 6 letech provozu si už vyžaduje druhou opravu a za tu chtějí 7 tis. takže to nemá cenu. Nicméně nedávno jsme do jiného odd. kupovali nové AEG (dokonce nějaký lepší model) a ten už stihnul být taky 3x v opravě, takže se spolu se zdejším fórem přikláním k názoru kávovar kupovat od někoho kdo tomu fakt rozumí a z této diskuse tedy vyplývá Saeco nebo DeLonghi. S ohledem na to že k DeLonghi je v části fóra věnované značkám nějaká "lehce zmatená" diskuse ohledně kvality pěny (což je pro mně důležitý parametr) a i s ohledem na to, že Saeco dělá i série pro profi gastronomie už už jsem měl vybráno Saeco Talea Ring. Jenže pak jsem si přečetl tuto recenzi

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeecrew.com/content/view/399/27/ 
kde se tedy vyjadřují ke kvalitě produkovaného presa dost nechvalně a když si pak v diskusi pod tím článkem přečteme jak je to prý poruchová záležitost tak spolu s tím že i ve zdejší čsáti fóra věnované značkám se mašina nejeví jako zrovna velká výhra (po 4 presech vyměňovat zásobník :shock: apod.) tak jsem tak kde jsem byl. Tak co teda za automat koupit - primárně mi jde o kvalitu pressa s dobrou cremou? (ps: k ceně je třeba si uvědomit že u firmy je to 15 tis. bez DPH což myslím zase laťka tak nízko není když to má dělat okolo 10 press denně a autokapučína apod. po tom nikdo nechce)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Jestli jsem to pochopil dobře, tak je to do kanceláře. Tam je vhodnější kupovat typy k tomu určené. Mají větší zásobníky jak na vodu, zrnkovou kávu, tak na kávový odpad. Některé mají tyto zásobníky i zamykatelné. K některým jdou připojit i mincovníky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Myyo píše:
.....* Cilem neni koupit nejlepvnejsi mrchu, kazdopadne cenu si budu muset obhajit
* Rozpočet by se mohl pohybovat tak 10-15 000 (bral bych to jako orientacni castku vzhledem k funkcim)
........
Z Vašeho příspěvku není jasné zda se jedná o koupení automatu nebo manuálu.
V případě automat si za ty peníze moc asi vybírat nebude z čeho.
Třeba právě z důvodů velikosti zásobníků. Není dobré, když použitá káva (po sedmi kávách)přepadává do prostoru centrální jednotky (protože si nikdo nevzpomene zásobník vysypat).
Při 20ti kávách za den, při malých zásobnících, bude potřeba dolít několikrát denně vodu a několikrát denně vysypat odpadní kávu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. říj 2008 21:05:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od petja »

Máte na mysli asi něco jako

Kód: Vybrat vše

http://www.saeco-online.cz/kavovary-nad-40-porci-denne/saeco-royal-office/
ale přeci jenom 30-60 porcí je pro nás asi zbytečnej luxus, předpokládám, že každý automat si umí o vysypání odpadu říct (naše bývalé AEG odmítlo dělat další porce - předpokládám, že dřív než by došlo k nějakým "škodám" uvnitř) takže jestli udělá aspoň těch 7 porcí (ale zase 4 už je tedy docela málo) tak to doplňování/vysypávání není až takovej problém. Tj. asi nějaký trochu lepší tzv. domácí typ by byl OK. A co Vaše tipy/zkušenosti s konkrétními značkami automatů...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Připadne mě argument - kolik káv kávovar za den může udělat, jako nesmyslný, nechápu čím je omezený. Takový kávovar umí dělat jednu kávu za druhou. Určitě je rozdíl jestli se očekává od kávovaru 40káv za den nebo 400káv. Potom je to spíš otázkou četnosti oprav. A podle toho volit kávovar robustnější konstrukce.
Nemám zkušenost s různými značkami kávovarů (automatů) Kdysi jsem se orientoval na Saeco a tak mě určitý vztah k těmto kávovarům ještě zůstal.
Asi by nebylo marné uvažovat o typech starších, léty prověřené konstrukce, jsou na nich (tímto časem) vychytané všechny nedostatky.
A třeba zrovna ten který uvádíte Saeco Royal Office je jeden z těch vhodných léty prověřený.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od marab »

Ve firmě již víc jak 3 roky používáme Saeco magic comfort. Výhoda je, že je to user friendly, kafe na tom uvaří opravdu každý, protože je to jen o zmáčknutí knoflíku. Minimálně jednou týdně se ale musí vyndat "srdce" přístroje a kompletně se musí vyčistit. Při zanedbání čištění, odvápnění či výměny filtru na vodu se přístroj odvděčí nevyzpytatelným chováním, až protestem :lol:
Měsíčně máme spotřebu cca 4-6kg zrnkové kávy a při tomto počtu uvařených kafí je tento přístroj každých půl roku v servisu.
Je také dost nepraktické, že nádoba na kávu a nádoba na vodu jsou těsně vedle sebe a již několikrát se nám stalo, že při dolévání vody se dostalo pár kapek vody do zásobníku na kávu. Po tomto vždy následuje velmi rychlé zničení mlecích kamenů a následný servis.
Jako záložní stroj tady teď máme malou pákovku na PODy, kterou nám zdarma zapůjčil distributor kávy MOAK, jsme vázáni jen odběrem PODů. Příjemně mě tento přístroj s PODy MOAK překvapil, protože se z něho naprosto jednoduchým způsobem dá vyloudit presso o třídu výš než z automatu Saeco. Cena PODů je sice o něco vyšší než zrnkové kávy, ale při počtu 200-300 porcí měsíčně se to dá finančně obhájit ;)
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od Maroslav »

V jedné firmě jsem se setkal se základnim modelem pro Nespresso (myslím od Krupse). Nejde mi o tu konkrétní mašinku, ale o systém Nespresso jako takový. Doma bych to nechtěl ani za nic, ale pro použití ve firmě, kde se k mašince přimotá třeba 20 lidí, mi to přijde jako docela dobré řešení. Je to čistá metoda s kapsulemi bez jakéhokoli nároku na obsluhu, jen kapsule a tlačítko...
Tak se mrkněte na systém Nespresso.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Saeco magic comfort patří do té kategorie o které jsem psal. Jednou jsem se dostal ke kávovaru který měl zničený mlýnek přesně tím způsobem jak popisuje marab. Nebylo to jen pár kapek vody a nebylo to jen jednou, vždycky je to však o přístupu ke kávovaru. Běžně se do mlýnku voda dostat nemůže.
mlynek_voda3.jpg
mlynek_voda2.jpg
A takle dopadl mlýnek jednoho kávovaru kam se "sama" dostala voda.

Právě z toho důvodu je vhodné když jsou u kávovaru v kanceláři zásobníky na kávovaru větší, jsou uzamykatelné a stará se o kávovar jeden člověk. Tím se vylučuje to, že kde kdo dolívá vodu a dosypává kávu a potom když má přístroj závadu (třeba vodu v mlýnku) tak všichni dělají mrtvýho brouka.
marab napsal: .....Příjemně mě tento přístroj s PODy MOAK překvapil, protože se z něho naprosto jednoduchým způsobem dá vyloudit presso o třídu výš než z automatu Saeco.
S tímto bych nesouhlasil, všechno je to jen o nastavení přístroje a o použité kávě. Saeco umí udělat krásnou 1cm vysokou krémovou pěnu. (až dám dohromady moje Saeco family digital, můžu dokázat)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od marab »

S tímto bych nesouhlasil, všechno je to jen o nastavení přístroje a o použité kávě. Saeco umí udělat krásnou 1cm vysokou krémovou pěnu. (až dám dohromady moje Saeco family digital, můžu dokázat)
No nevím, pokoušel jsem si s tím hrát a kávu jsme taky zkoušeli různou a nic extra z toho nevyteče. Vysoká pěna ano, ale chuť kafe je taková vodová. Zkoušel jsem v tom kávu, kterou doma běžně používám v La Pavoni a výsledek byl stejně takový vodový. Ale pro běžný provoz do kanceláře to opravdu stačí.
Naopak z té pákovky na PODy moc lidí preso nechce pít, prý je to moc silné :lol:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Bavíme se o espressu do 30ml? Né české presso kolem 1dcl. Velký hrnky Saeco naplnit moc dobře neumí.
A jinak se o tom s Vámi nebudu přít, stavte se na kafe.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. říj 2008 21:05:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od petja »

Electroworld má teď akci na DeLonghi EAM 4300 za 9.999 vč. DPH, nikde jinde jsem EAM4300 neviděl, obrázek u toho mají jak na webu verze ESAM, a u ní píší zásobník na odpad pro 20 porcí. Tak nevím, za ty peníze se mi to zdá dobrý poměr cena/výkon, co myslíte?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Nebylo by za ty peníze vhodnější toto:
saeco_odea_go_grey.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. říj 2008 21:05:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od petja »

Raději Saaco - kvůli značce? Beru to tak že se tu psalo že dost lidí má pořád rádo větší porce a že ty Saeco zrovna moc "neumí". Oba stroje budou asi srovnatelné ale DeLonghi je teď v akci levnější, přitom má o 10% větší zásobník na kafe, o 20% na vodu a o 40% na odpad ...
(nechci nikoho přesvědčovat, nemám zkušenost s ani jednou značkou, je to jen námět že při omezeném rozpočtu a nutnosti automatu se mi to zdá good a všichni myslím uvítají názory na pro/proti nebo alternatviy - takže díky za tip primacafe )
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od primacafe »

Já bych to volil právě pro značku, jeden z důvodů - slušný servis. S tou možností dělat nebo nedělat velký presso to bude u těchto automatů asi stejný. Je to dáno konstrukcí centrální jednotky, konkretně prostoru kávové kapsle.
Popíšu to (snad) dost přesně. Když nastavím kávovar na pěkné espresso do 30ml, to znamená hrubost mletí a gramáž, tak kávovar udělá tuto kávu jak dost silnou, tak i s pěknou pěnou. Když budu chtít z takto nastaveného kávovaru odělat kolem 100ml, tak se z nějvětší pravděpodobností začne kávovar ucpávat. Znamená to, že voda bude přes kávu procházet stále obtížněji.
Jenomže tyto "český pressa", pozůstatek z období zalívanýho turka, je inteligentnější dělat tak jak se zde ve foru taky už několikrát zmiňovalo. Udělat normální slušné espresso a doplnit ho horkou vodou. Protože při tak velkém objemu vody přehnaném přes kávu, teče z velké části jen nechutná voda.
Pokud si však někdo myslí, že škoda kávy když přes ni nepoteče voda celou dobu dělání pressa, je potřeba nastavit hrubější mletí a tím předejím zmiňovanému ucpávání.
Jedna ukázka kávy do většího hrníčku z kávovaru Saeco Stratos je tady
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. říj 2008 21:05:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do mensi firmy (cca 10-15K)

Příspěvek od petja »

A je na DeLonghi něco špatného? Když to koupíme v lokálním Electroworldu tak by s reklamací neměl být problém. Vážně o něm uvažuji - jeví se mi jako za málo peněz hodně muziky ;) . No někdo to zkusit musí, ale než se rozhodneme tak chci nastudovat co nejvíce info a tohle jsem si teda nemohl nechat pro sebe: Našel jsem recenzi, jenže německy psanou a to bych louskal dost dlouho tož jsem to nechal automaticky přeložit, vypadli z toho perly jako "Nic nemůže být jednodušší: Hrnek (y) pod okap a stiskněte tlačítko pro pohár", kdo se chce pobavit nechť klikne:

Kód: Vybrat vše

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.dooyoo.de%2Fespressomaschinen%2Fdelonghi-eam-4300%2F1091576%2F&hl=cs&ie=UTF-8&sl=de&tl=cs
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“